Baner eko soft 2023 bdo

KONTROLA WIOŚ

Założony przez Gonia0078 31 październik 2019 o 11:54

Gość

20 styczeń 2021 o 13:53

Gość napisał:

Mam w tym tygodniu kontrolę wioś!

Bardzo proszę o radę, czy wszystkie odpady, które zostały wytworzone i magazynuje je w tej chwili w celu uzbierania odpowiedniej ilości, aby przekazać je do uprawnionego odbiorcy muszę mieć wpisane do KEO? Np. 50 l oleju, kilka pojemników po oleju, materiały filtracyjne? 
Czy można uzupełnić KEO po wykonaniu przekazania? i w tej chwili nie ewidencjonować tego odpadu? 


Ewidencjonować jak najbardziej, bo odpad został już wytworzony. Więc wprowadzić do KEO do zakładki "wytworzone", a w momencie przekazywania stworzyć KPO, przekazać i wprowadzić do KEO do zakładki "przekazane". Poza tym mogą się doczepić, że odpad jest magazynowany, jeśli nie ma na to zezwolenia, zależy od ilości. Zawsze można się wybronić pojęciem "Selektywnego zbierania" - polecam zajrzeć do UoO.
F4odpowiedz

Gość

20 styczeń 2021 o 17:12

Dzień Dobry,
firma zamierza kupić prasonożyce do cięcia złomu. Czy może ktoś się orientuje, czy trzeba mieć wtedy pozwolenie na przetwarzanie złomu. Z góry dziękuję za odpowiedź

F4odpowiedz

Witam.

21 styczeń 2021 o 14:26

Witam. Ile czekaliście od telefonu/pisma z WIOŚ do czasu kontroli? WIOŚ Wielkopolska na co trzeba zwrócić uwagę przy kontroli, co sprawdzają?

F4odpowiedz

Gość

21 styczeń 2021 o 15:27

Gość napisał:

Dzień Dobry,
firma zamierza kupić prasonożyce do cięcia złomu. Czy może ktoś się orientuje, czy trzeba mieć wtedy pozwolenie na przetwarzanie złomu. Z góry dziękuję za odpowiedź


Tak, zezwolenie 
F4odpowiedz

Gość

21 styczeń 2021 o 15:57

Witam. napisał:


Witam. Ile czekaliście od telefonu/pisma z WIOŚ do czasu kontroli? WIOŚ Wielkopolska na co trzeba zwrócić uwagę przy kontroli, co sprawdz






Pewnie zwrócą uwagę na tabliczki z oznakowaniem miejsc odpadów


F4odpowiedz

Gość

21 styczeń 2021 o 15:57

Witam. napisał:


Witam. Ile czekaliście od telefonu/pisma z WIOŚ do czasu kontroli? WIOŚ Wielkopolska na co trzeba zwrócić uwagę przy kontroli, co sprawdz






Pewnie zwrócą uwagę na tabliczki z oznakowaniem miejsc odpadów


F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2021 o 21:09

Jezeli wios stwierdza naruszenia to jakie maksymalne kary groza pracownikowi od ochrony srod. ?  Kara jest naliczana firmie ? Jak to wyglada w praktyce.  Kogo dotycza stwierdzone naruszenia. 

F4odpowiedz

Gość

29 styczeń 2021 o 08:21

Gość napisał:

Jezeli wios stwierdza naruszenia to jakie maksymalne kary groza pracownikowi od ochrony srod. ?  Kara jest naliczana firmie ? Jak to wyglada w praktyce.  Kogo dotycza stwierdzone naruszenia. 


ukarana  zostanie firma, nie pracownik . 
F4odpowiedz

Gość

29 styczeń 2021 o 08:22

Gość napisał:

Jezeli wios stwierdza naruszenia to jakie maksymalne kary groza pracownikowi od ochrony srod. ?  Kara jest naliczana firmie ? Jak to wyglada w praktyce.  Kogo dotycza stwierdzone naruszenia. 


konsekwencji mogą być później tylko od właściciela firmy 
F4odpowiedz

Gość

16 kwiecień 2021 o 13:09

Jestem po kontroli Wioś po wniosku w sprawie kontynuacji decyzji na zbieranie odpadów. Kontrola trwała długo - 3 miesiące, kontrolowali wszystko od A-Z. Dopatrzyli się nieterminowego dokładnie (20 dni) opóźnienie przekazania hasła i loginu do wizyjnego systemu magazynowania odpadów. Mieliśmy problemy osoba która nam tworzyła ten system nie była dostępna i nie mogła stworzyć instrukcji logowania. Na forach czytałam, że inne firmy wymyślały byle co i wysyłały nieistniejące hasła byle tylko obowiązek został spełniony. Ale ja głupia bałam się a na dodatek nie mam zwyczaju pisać nieprawdy. Ale mam za swoje. W protokole napisano: naruszenia - nie przekazano w terminie ustawowym informacji ............................................ dotyczące właśnie tego 20 dni . Żal. Popełnione wykroczenia i zastosowane sankcje - nie dotyczy. A tu Pani Inspektor na odchodne mówi żeby się przygotować bo kara administracyjna będzie za to naruszenie. W ustawie jest napisane :nieprowadzenie wizyjnego systemu kontroli miejsca magazynowania lub składowania odpadów albo prowadzenie tego systemu niezgodnie z przepisami art. 25 magazynowanie odpadów ust. 6a;My przecież prowadzimy i zgodnie z przepisami na dodatek. Nie bardzo wiem jak do tego podejść. Co myślicie? Co radzicie?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter