Banner luty 2023 v2

Zbieranie odpadów w PSZOK

Założony przez Gość100 06 marzec 2020 o 15:51

Gość

04 styczeń 2021 o 09:37

Witam mam pytanie do instalacji, które wyłącznie zbierają jakiś odpad np. elektronikę 20 02 16. jeżeli trafia do Was to na KPOK od różnych gmin to czy pozniej robicie przekazanie na kpo czy na kpok dla każdej gminy i jej obszaru osobno?

F4odpowiedz

Gość

04 styczeń 2021 o 13:26

Gość napisał:

Rozumiem, że pytanie było zadane czy odpady zbierane w PSZOK mogą być przekazywane na KPOK w trybie odbiór odpadów (nieruchomości zamieszkałe) - i odpowiedź jest logiczna, że nie - z tym się zgadzam. KPOK - tryb przekazanie - tak musi być, nie ma innej opcji - w innym przypadku nie wygeneruje się sprawozdanie komunalne do Urzędu Gminy. Do sprawozdań podstawiają się dane z ewidencji, w momencie gdy jeden PSZOK obsługuje kilka gmin nie będzie to możliwe.


na razie nic nie będzie się podstawiać, sprawozdania będziemy w tym roku wpisywać ręcznie.
F4odpowiedz

Gość

04 styczeń 2021 o 13:28

Gość napisał:


Gość napisał:


Rozumiem, że pytanie było zadane czy odpady zbierane w PSZOK mogą być przekazywane na KPOK w trybie odbiór odpadów (nieruchomości zamieszkałe) - i odpowiedź jest logiczna, że nie - z tym się zgadzam. KPOK - tryb przekazanie - tak musi być, nie ma innej opcji - w innym przypadku nie wygeneruje się sprawozdanie komunalne do Urzędu Gminy. Do sprawozdań podstawiają się dane z ewidencji, w momencie gdy jeden PSZOK obsługuje kilka gmin nie będzie to możliwe.



na razie nic nie będzie się podstawiać, sprawozdania będziemy w tym roku wpisywać ręcznie.

Zdaję sobie z tego sprawę, to dlatego, że system jest niedopracowany oraz część podmiotów prowadziło w 2020 roku ewidencję papierową. Pytanie co będzie za rok? 

F4odpowiedz

Gość

04 styczeń 2021 o 13:42

Gość napisał:



zbierający odpady komunalne /czy to na pszoku czy w miejscu zbierania /przekazuje odpady na KPOK






art. 71 a pkt 4.
Posiadacz

odpadów prowadzący zbieranie odpadów komunalnych, w tym w stacji

przeładunkowej prowadzonej przez podmiot odbierający odpady komunalne od

właścicieli nieruchomości, lub przetwarzanie odpadów komunalnych,

niezwłocznie, każdorazowo po ich przejęciu, jest obowiązany potwierdzić

ich przejęcie w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o

gospodarce odpadami oraz dodać w niej informacje o masie odpadów

komunalnych, a także o dacie i godzinie przejęcia tych odpadów.

art 67.

Dokumenty stosowane w ewidencji odpadów





w przypadku:

a) podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości,

b) posiadacza odpadów prowadzącego zbieranie lub przetwarzanie odpadów komunalnych,

c) transportującego odpady komunalne - karty przekazania odpadów komunalnych.




nie dajmy się zwariować


z Art. 67. można wywnioskować  że Pszok ma prowadzić ewidencje z zastosowaniem KPOK, a  art. 71 mowi o tym że KPOK moze wystawić tylko odbierający odpady komunalne.  Jak prowadzić ewidencje z zatosowaniem KPOK skoro nie mozna jej wytawić?

F4odpowiedz

Xxx

04 styczeń 2021 o 21:14

Czy prowadząc PSZOK w momencie przekazania odpadów do danej instalacji wystawiam KPO to prowadząc ewidencję przyjętych odpadów w PSZOK prowadzę ją w KEO w zakładce ODPADY czy ODPADY KOMUNALNE bo zgłupiałam? Proszę o pomoc

F4odpowiedz

Gość

05 styczeń 2021 o 08:42

Witam. 
Jesteśmy Zakładem Gospodarki Komunalnej prowadzącym PSZOK. Zbieramy gruz (kody 17 01 01 oraz 17 01 02). Czy możemy ten gruz po skruszeniu wykorzystać na własne potrzeby? Jeśli tak jak to udokumentować w BDO?

F4odpowiedz

Gość

05 styczeń 2021 o 09:03

Moim zdaniem PSZOK powinien prowadzić ewidencję na KEOK, przecież przy zakładaniu KEOK trzeba zaznaczyć pole ,,zbieranie odpadów" i przekazywać je na KPOK nie na KPO bo KPO nie będzie widoczne w KEOK. 

F4odpowiedz

Gość

05 styczeń 2021 o 12:18

Ja tam na PSZOKu zgodnie z art 67 ust.1 pkt 3) ppkt b) ustawy o odpadach piszę KPOK tryb przekazania i nie mam zamiaru tego zmieniać. W ministerstwie chyba pracują debile.

F4odpowiedz

Gość

05 styczeń 2021 o 12:36

Gość napisał:

Ja tam na PSZOKu zgodnie z art 67 ust.1 pkt 3) ppkt b) ustawy o odpadach piszę KPOK tryb przekazania i nie mam zamiaru tego zmieniać. W ministerstwie chyba pracują debile.


Dokładnie
F4odpowiedz

Gość

05 styczeń 2021 o 15:03

Jak prowadzić ewidencję odpadów, jak PSZOK nie ma wagi? Wpisywanie na "oko" nie pokryje się z tym co wyjeżdża do instalacji. Ewentualnie uzupełniać ewidencję po tym jak już odpad wyjedzie na instalację i zostanie tam zważony?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter