Baner eko soft 2023 bdo

justynas

Liczba postów: 28

Od: 19.03.2017

29 październik 2014 o 10:29


Kiedy należy starać się o powzolenie przy wprowadzaniu ścieków do cudzej infrastruktury ? A kiedy wystarczą tylko umowy z zakładem usług komunalnych ?

F4odpowiedz

Użytkownik usunięty przez Administratora

29 październik 2014 o 12:32


Witam,o pozwolenie wodnoprawne na odprowadzanie ścieków do urządzeń kanalizacyjnych innego podmiotu trzeba wystąpić, jeżeli w naszych ściekach znajdują się substancje z rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 10 listopada 2005 r. w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego, których wprowadzanie w ściekach przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych wymaga uzyskania pozwolenia wodnoprawnego (Dz. U. 2005 nr 233 poz. 1988 z późn. zm.).Jeżeli takie substancje będziemy wprowadzać to potrzebujemy zarówno zgody właściciela urzadzeń kanalizacyjnych, jak i pozwoelnia wodnoprawnego. Pozdrawiam serdecznie

F4odpowiedz

GOŚĆ

04 luty 2016 o 08:24


To wszytko zależy od tego czy to jest „wiaderko wody na tydzień” czy np. jest to woda która pochodzi z regularnego mycia hali produkcyjnej. W pierwszym przypadku myślę, że można będzie spokojnie odprowadzić to razem z ściekami bytowymi. W drugim przypadku trzeba by porównać substancje zawarte w tym środku (karta charakterystyki środka) z tym rozporządzeniem: http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20082291538&type=2 . Jeśli substancja znajdzie się na liście niezbędne będzie uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

F4odpowiedz

GOŚĆ

13 październik 2015 o 08:23


Witam, mam takie pytanie: wiem, że przy wprowadzaniu do kanalizacji substancji określonych w odpowiednim Rozporządzeniu trzeba wystąpić o pozowlenie wodnoprawne. Co jednak w przypadku substancji spoza tej listy? czy takie substancje można wprowadzać do kanalizacji i na jakich zasadach?

F4odpowiedz

GOŚĆ

13 październik 2015 o 09:13


Rozumiem, że w takim przypadku wymagana jest tylko zgoda wlasciciela urzadzen kanalizacyjnych?

F4odpowiedz

GOŚĆ

13 październik 2015 o 10:07


Jeżeli substancje, które macie w ściekach nie występują na liście z rozp. w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego, których wprowadzenie w ściekach przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych wymaga uzyskania pozwolenia wodnoprawnego  ani z rozp.  sprawie sposobu realizacji obowiązków dostawców ścieków przemysłowych oraz warunków wprowadzania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych  to można je wprowadzać do kanalizacji bez wodnoprawnego i nie ma dla nich określonych  żadnych innych zasad.


 


Formalna zgoda właściciela urządzeń (jako osobny dokument) wymagana jest tylko przy uzyskiwaniu pozwolenia wodnoprawnego. Jeżeli pozwolenie wodnoprawne ni jest wymagane to nie trzeba uzyskiwac dodatkowej zgody, wystarczy umowa na odbiór scieków.
F4odpowiedz

GOŚĆ

14 styczeń 2016 o 15:57


Witam. Czy jesli uzywamy do mycia podlog srodka ktory jest zracy i nie jest to srodek ogolnodostepny w sklepach ale specjalistyczny to czy wodę po myciu podlog mozemy normalnie wylewac do kanalizacji? dziekuje za odpowiedz

F4odpowiedz

GOŚĆ

18 marzec 2016 o 08:59


WItam,nasza firma występuje o decyzje na zbieranie odpadów budowlanych. Posiadamy plac na którym te odpady będą zbierane, a po uzyskaniu decyzji na przetwarzanie również przetwarzane. Czy konieczne jest w naszym przypadku posiadanie separatora kanalizacyjnego? Jeśli tak to jakiego ? 


jeśli odcieki z placu będa szły do kanlizacji miejskiej czy gminnej to nie ma obowiązku budowania separatora tylko obowiązek dotrzymania określonego w pozwoleniu wodnoprawnym składu ścieków. Jeśli bez separatora odcieki są zbyt zanieczyszczone, a separator bedzie w stanie je oczyścć to wtedy jest konieczne jego wybudowanie
F4odpowiedz

Gość

17 listopad 2017 o 12:57

Do GOŚĆ:
Witam. Problemem jest to, że odbiorca sciekow przemyslowych nie chce zawrzec z nami umowy na odbior tych sciekow poniewaz nie ma mozliwosci technologicznych zeby te scieki oczywscic. Rozumiem ze w takiej sytuacji sciekow przemyslowych do kanalizacji wprowadzac nie wolno.

F4odpowiedz

Gość

17 listopad 2017 o 15:19

Gość napisał:

Do GOŚĆ:
Witam. Problemem jest to, że odbiorca sciekow przemyslowych nie chce zawrzec z nami umowy na odbior tych sciekow poniewaz nie ma mozliwosci technologicznych zeby te scieki oczywscic. Rozumiem ze w takiej sytuacji sciekow przemyslowych do kanalizacji wprowadzac nie wolno.

W tej sytuacji albo należy szukać innego odbiorcy. Wprowadzanie ścieków (przemysłowych, bytowych) do miejskiej kanalizacji
podlega przepisom ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym
odprowadzaniu ścieków, które jasno mówią o konieczności zawarcia umowy z
„wodociągami” (wg art. 6 i 28). Kto bez uprzedniego zawarcia umowy, wprowadza
ścieki do urządzeń kanalizacyjnych, podlega karze ograniczenia wolności albo
grzywny do 10 000 zł. Ścieki przemysłowe jeśli zawierają substancje wymienione
w rozporządzeniu ws substancji szkodliwych dla środowiska wodnego (...), a są
wprowadzane do kanalizacji innego podmiotu wymagają i pozwolenia wodnoprawnego
i pisemnej zgody właściciela tych urządzeń. Musicie przeanalizować kartę charakterystyki
produktu z ww. rozporządzeniem. Jeżeli takich substancji nie zawierają-
pozwolenie wodnoprawne nie będzie wymagane, ale i tak wymagana będzie pisemna
umowa z właścicielem sieci, a dodatkowo sposób odprowadzania ścieków i ich
parametry muszą spełniać wymagania rozporządzenia ministra budownictwa  ws
sposobu realizacji obowiązków dostawców ścieków przemysłowych (..). 

F4odpowiedz

GOŚĆ

22 marzec 2018 o 10:34

Witam. Mam pytanie o wody opadowe i roztopowe z terenu, na którym odbywa się transport samochodowy, jest to plac przy magazynie na którym realizowane są dostawy surowców (wyładunek, załadunek). Czy w takim układzie istnieje jakiś szczególny sposób postępowania ze ściekami opadowymi?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter