Baner eko soft 2023 bdo

Zmiana terminu targów "POLEKO 2013”

Large poleko gotowe0

W tym roku po raz ostatni Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska „Poleko 2012” odbyły się pod koniec listopada. W przyszłym roku 25. jubileuszowe targi będą miały miejsce w dniach od 7 do 10 października 2013. Zmiana terminu podyktowana jest między innymi lepszymi warunkami pogodowymi, dzięki którym więcej firm będzie mogło zaprezentować swoje wystawy na zewnątrz.

Poleko – jedne z największych ekologicznych targów w Europie

Tegoroczne targi „Poleko 2012” miały miejsce w dniach od 20 do 23 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tematem przewodnim XXIV edycji Poleko było hasło: „Zielone technologie w przemyśle”. Na tegorocznej odsłonie targów o łącznej powierzchni ponad 17.000 m2 zaprezentowało się ponad 500 wystawców i firm pochodzących z 19 krajów. Podczas odbywających się Targów Ochrony Środowiska  zorganizowanych zostało ponad 30 profesjonalnych debat i konferencji o tematyce ekologicznej.

Targom Poleko towarzyszyły też cztery inne wydarzenia:

  • Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej - Komtechnika,

  • Targi Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych - Gmina,

  • Salon Dworzec i Salon Nieruchomości,

  • Inwestycji Investfield.

W trakcie Poleko uczestnicy mogli zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami z dziedziny ochrony środowiska oraz najbardziej aktualnymi ekotechnologiami. Zwiedzający mogli również zobaczyć najnowszą ofertę związaną z recyklingiem odpadów, energią odnawialną oraz gospodarką wodno-ściekową. Był to również czas i miejsce dla wymiany zdań środowisk naukowych, biznesowych i administracyjnych na temat „zielonej gospodarki” i bieżących zagadnień w tym zakresie. Ponadto można było wziąć udział w dyskusjach w ramach Ecology Worshop.

Specjalne ekspozycje na POLEKO

W ramach POLEKO, podobnie jak w roku ubiegłym, organizatorzy przygotowali cztery specjalne salony:

  • Salon Czystej Energii,

  • Salon Recyklingu,

  • Salon Aparatury Kontrolno-Pomiarowej,

  • Salon Nauka dla Środowiska.

Salon Czystej Energii poświęcony był technologiom i produktom związanym z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych. W salonie Recyklingu wystawcy prezentowali rozwiązania z zakresu odzysku, recyklingu i utylizacji odpadów. Z kolei w salonie Aparatura Kontrolno-Pomiarowa firmy prezentowały urządzenia przeznaczone do pomiarów, analiz laboratoryjnych i kontroli jakości wody, ścieków, powietrza oraz hałasu. Salon Nauka dla Środowiska skierowany był dla przedstawicieli naukowych oraz innych instytucji działających w sferze ekologii.

 

Źródło: www.mtp.pl

Zdjęcia: mtp.pl

Newsletter