Baner eko soft 2023 bdo

Karta ewidencji odpadów.

Założony przez GOŚĆ 29 styczeń 2015 o 11:56

EKO Amelia

21 luty 2020 o 09:04

Proszę o pomoc i informację jak prawidło mam założyć kartę ewidencji odpadów komunalnych.
Po rozmowach na infolinii niczego się nie dowiedziałam , ponieważ Pani "musiała się spytać" i tak przez 40 minut się pytała i z wrażenia stwierdziła że się rozłączy, podobnie było z Panem taka sama sytuacja. 
Nie chcę założyć źle kart KPOK i prowadzić źle ewidencji. 

Przedsiębiorstwo X prowadzi PSZOK przyjmuje np: farby 20 01 27* od osób i gmin, które magazynuje i przekazuje naszej firmie. Przedsiębiorstwo X przekazuje odpady na KPOK ,na każdą gminę wystawia mi kartę, w informacjach KPOK widnieje że firma X przekazała odpad i z jakiej gminy był przekazane odpady i ich masa .

Proszę o informację jak mam zewidencjonować dany odpad, przy zakładaniu karty ewidencji odpadu załóżmy 20 01 27* trzeba wpisać GMINA: czyli jaką gminę mam wpisać? Naszą gdzie mam pozwolenie na przetwarzanie odpadów i zbieranie odpadów. 

Nie posiadamy wpisu do rejestru działalności regulowanej (na terenie gminy gdzie realizowany jest odbiór odpadów )- ponieważ nie świadczymy tam takiej usługi.Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

F4odpowiedz

MartaBDO

26 luty 2020 o 10:45

EKO Amelia napisał:


Proszę o pomoc i informację jak prawidło mam założyć kartę ewidencji odpadów komunalnych.
Po rozmowach na infolinii niczego się nie dowiedziałam , ponieważ Pani "musiała się spytać" i tak przez 40 minut się pytała i z wrażenia stwierdziła że się rozłączy, podobnie było z Panem taka sama sytuacja. 
Nie chcę założyć źle kart KPOK i prowadzić źle ewidencji. 

Przedsiębiorstwo X prowadzi PSZOK przyjmuje np: farby 20 01 27* od osób i gmin, które magazynuje i przekazuje naszej firmie. Przedsiębiorstwo X przekazuje odpady na KPOK ,na każdą gminę wystawia mi kartę, w informacjach KPOK widnieje że firma X przekazała odpad i z jakiej gminy był przekazane odpady i ich masa .


Proszę o informację jak mam zewidencjonować dany odpad, przy zakładaniu karty ewidencji odpadu załóżmy 20 01 27* trzeba wpisać GMINA: czyli jaką gminę mam wpisać? Naszą gdzie mam pozwolenie na przetwarzanie odpadów i zbieranie odpadów. 


Nie posiadamy wpisu do rejestru działalności regulowanej (na terenie gminy gdzie realizowany jest odbiór odpadów )- ponieważ nie świadczymy tam takiej usługi.Proszę o jak najszybszą odpowiedź.


W takim wypadku wystawia się KEOK dla przejęcia odpadów i wpisuje miejsce przejęcia, czyli gminę na terenie której te odpady po przejęciu są magazynowane. W KEOK stajecie się posiadaczem odpadu, który przejęliście i istotne jest gdzie on będzie się znajdował, a nie skąd pochodzi, bo to już wiadomo dzięki KPOK. Poza tym to oczywiste, że nie posiadacie wpisu do RDR, ponieważ nie jesteście odbiorcą odpadów z nieruchomości

F4odpowiedz

Gość

26 luty 2020 o 14:22

Hej,
mam pytanie dotyczące KPO . Wczoraj pracownik oddał makulaturę , mam fakturę - opłata za przyjęcie ale firma nie chce mi przyjąć karty przekazania odpadu w wersji papierowej . Przecież jest okres przejściowy ! Do kończa czerwca 2020 można wystawiac karty w wersji papierowej . Czy firma może nie przyjąc karty? Ponadto Pan twierdzi że nie ma obowiązku sprawdzania , w momencie podjazdu auta z towarem czy karta ma być wystawiona czy nie . ??

F4odpowiedz

Gość

27 luty 2020 o 12:45

Gość napisał:



Witam! Proszę o pomoc w sprawie prawidłowego prowadzenia karty ewidencji odpadu - czy przy

bardzo dużej ilości odbiorów odpadów prowadzi się ja dla każdego

miesiąca osobno, czy jest to karta która powinna być prowadzona zbiorczo

dla danego roku??





W KEO wprowadzasz na bieżąco każdą kartę KPO, moim zdaniem powinna być zbiorówka roczna.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter