Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

12 kwiecień 2024 o 09:46

napisał:

 


 

Witam,

jestem świeżakiem w BDO....

mam pytanie: jako Zakład Wodociągów i Kanalizacji przekazaliśmy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o kodzie 16 02 14 i 16 02 13* (komputery, monitory, pralki, drukarki itp.)

 

Czy mam obowiązek prowadzenia karty ewidencji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego/karty ewidencji odpadów niebezpiecznych?

Przeczytałam, że za pomocą KEZSEIE ewidencję prowadzą jedynie przedsiębiorcy prowadzący zakłady przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. A co z KEON?

 

 




Jako wytwórcy odpadów prowadzicie wyłącznie zwykłe KEO dla odpowiednich kodów odpadów. Karta Ewidencji Odpadów Niebezpiecznych dotyczy wyłącznie pośredników i sprzedawców odpadów. Wytwarzanie i przekazywanie odpadów zużytego sprzętu elektrycznego nie wiąże się z koniecznością zakładania Kart Ewidencji Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. 



 

 

 

 

 

F4odpowiedz

Gość

15 kwiecień 2024 o 12:58

napisał:



napisał:


 dziękuję :)


czyli mam założyć zwykłe KEO dla tych moich kodów odpadów (16 02 14, 16 02 13*) które przekazałam, dobrze rozumem?




 


Witam,


jestem świeżakiem w BDO....


mam pytanie: jako Zakład Wodociągów i Kanalizacji przekazaliśmy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o kodzie 16 02 14 i 16 02 13* (komputery, monitory, pralki, drukarki itp.)


 


Czy mam obowiązek prowadzenia karty ewidencji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego/karty ewidencji odpadów niebezpiecznych?


Przeczytałam, że za pomocą KEZSEIE ewidencję prowadzą jedynie przedsiębiorcy prowadzący zakłady przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. A co z KEON?


 




 







Jako wytwórcy odpadów prowadzicie wyłącznie zwykłe KEO dla odpowiednich kodów odpadów. Karta Ewidencji Odpadów Niebezpiecznych dotyczy wyłącznie pośredników i sprzedawców odpadów. Wytwarzanie i przekazywanie odpadów zużytego sprzętu elektrycznego nie wiąże się z koniecznością zakładania Kart Ewidencji Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. 





 


 


 


 


 





F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

15 kwiecień 2024 o 13:29

napisał:


napisał:






napisał:




 dziękuję :)



czyli mam założyć zwykłe KEO dla tych moich kodów odpadów (16 02 14, 16 02 13*) które przekazałam, dobrze rozumem?







 




Witam,




jestem świeżakiem w BDO....




mam pytanie: jako Zakład Wodociągów i Kanalizacji przekazaliśmy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o kodzie 16 02 14 i 16 02 13* (komputery, monitory, pralki, drukarki itp.)



 




Czy mam obowiązek prowadzenia karty ewidencji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego/karty ewidencji odpadów niebezpiecznych?




Przeczytałam, że za pomocą KEZSEIE ewidencję prowadzą jedynie przedsiębiorcy prowadzący zakłady przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. A co z KEON?



 









 











Jako wytwórcy odpadów prowadzicie wyłącznie zwykłe KEO dla odpowiednich kodów odpadów. Karta Ewidencji Odpadów Niebezpiecznych dotyczy wyłącznie pośredników i sprzedawców odpadów. Wytwarzanie i przekazywanie odpadów zużytego sprzętu elektrycznego nie wiąże się z koniecznością zakładania Kart Ewidencji Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. 







 




 




 


  




Tak , zwykłe KEO.

F4odpowiedz

Asia

16 kwiecień 2024 o 13:11



Jako wytwórcy odpadów prowadzicie wyłącznie zwykłe KEO dla odpowiednich kodów odpadów. Karta Ewidencji Odpadów Niebezpiecznych dotyczy wyłącznie pośredników i sprzedawców odpadów. Wytwarzanie i przekazywanie odpadów zużytego sprzętu elektrycznego nie wiąże się z koniecznością zakładania Kart Ewidencji Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.

Sciągamy do Polski sprzęt elektroniczny z akumulatorami i sprzedajemy klientom. Po jakimś czasie w ramach seriwsu wymieniamy ten sprowadzoby akumulator na nowy (kupiony w Polsce).
Mam pytanie, czy jeśli w sprzęcie przekazanym już klientowi (sprzedanym) wymieniamy akumulator zza granicy na zakupiony w Polsce i odbieramy od niego akumulator zużyty- czy musze prowadzić Kartę ewidencji odpadów z tymi zużytymi akumulatorami?
Po jakimś czasie oddaję je do utylizacji oprganizacji zajmującej się tymi sprawami, na podstawie KPO. Prosze o pomoc. :)




F4odpowiedz

Gość

19 kwiecień 2024 o 12:34

Witam,
Czy ktoś z Państwa prowadzi stację przeładunkową dla odpadów komunalnych? Podmiot odbierając odpady od właścicieli nieruchomości wystawia KPOK przed rozpoczęciem transportu, po zapełnieniu śmieciarka przyjeżdża na swoją stację przeładunkową i się opróżnia, zapełniony kontener na stacji przeładunkowej wyjeżdża się opróżnić na Instalację komunalną i teraz wystawiamy kolejne KPOK czy KPO?? Interpretację są dwie 1. "KPOK wystawia
się przed rozpoczęciem odbierania odpadów komunalnych od właścicieli
nieruchomości. Jeśli odpady są przekazywane dalej, wtedy trzeba wystawić
już KPO" natomiast 2. "W przypadku transportu odpadów komunalnych z prowadzonych przez siebie stacji przeładunkowej, miejsca zbierania odpadów komunalnych lub miejsca przetwarzania odpadów komunalnych, podmiot odbierający odpadu komunalne od właścicieli nieruchomości sporządza kartę przekazania odpadów komunalnych przed rozpoczęciem transportu tych odpadów do następnego posiadacza odpadów Dz.U.2023.1587.t.j." Która interpretacja jest wiążąca?? Jak poradzić sobie z różnicą wag zatwierdzonych na stacji przeładunkowej a wagą zarejestrowaną na Instalacji???
Zna ktoś odpowiedz?? Będę wdzięczna


F4odpowiedz

Gość

19 kwiecień 2024 o 13:33

napisał:



Witam,

Czy ktoś z Państwa prowadzi stację przeładunkową dla odpadów komunalnych? Podmiot odbierając odpady od właścicieli nieruchomości wystawia KPOK przed rozpoczęciem transportu, po zapełnieniu śmieciarka przyjeżdża na swoją stację przeładunkową i się opróżnia, zapełniony kontener na stacji przeładunkowej wyjeżdża się opróżnić na Instalację komunalną i teraz wystawiamy kolejne KPOK czy KPO?? Interpretację są dwie 1. "KPOK wystawia

się przed rozpoczęciem odbierania odpadów komunalnych od właścicieli

nieruchomości. Jeśli odpady są przekazywane dalej, wtedy trzeba wystawić

już KPO" natomiast 2. "W przypadku transportu odpadów komunalnych z prowadzonych przez siebie stacji przeładunkowej, miejsca zbierania odpadów komunalnych lub miejsca przetwarzania odpadów komunalnych, podmiot odbierający odpadu komunalne od właścicieli nieruchomości sporządza kartę przekazania odpadów komunalnych przed rozpoczęciem transportu tych odpadów do następnego posiadacza odpadów Dz.U.2023.1587.t.j." Która interpretacja jest wiążąca?? Jak poradzić sobie z różnicą wag zatwierdzonych na stacji przeładunkowej a wagą zarejestrowaną na Instalacji???

Zna ktoś odpowiedz?? Będę wdzięczna








Zdecydowanie KPOK. W ustawie mamy: "2. W przypadku transportu odpadów komunalnych z prowadzonych przez siebie stacji przeładunkowej, miejsca zbierania odpadów komunalnych lub miejsca przetwarzania odpadów komunalnych, podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości sporządza kartę przekazania odpadów komunalnych przed rozpoczęciem transportu tych odpadów do następnego posiadacza odpadów. "

Czyli musimy stosować KPOK od momentu odbioru, do momentu przekazania innemu posiadaczowi odpadów. Jeśli stacja przeładunkowa należy do odbierającego, to do dalszego przekazania nadal trzeba stosować KPOK (już w trybie przekazania).
F4odpowiedz

Gość

22 kwiecień 2024 o 08:50

napisał:


napisał:






Witam,


Czy ktoś z Państwa prowadzi stację przeładunkową dla odpadów komunalnych? Podmiot odbierając odpady od właścicieli nieruchomości wystawia KPOK przed rozpoczęciem transportu, po zapełnieniu śmieciarka przyjeżdża na swoją stację przeładunkową i się opróżnia, zapełniony kontener na stacji przeładunkowej wyjeżdża się opróżnić na Instalację komunalną i teraz wystawiamy kolejne KPOK czy KPO?? Interpretację są dwie 1. "KPOK wystawia


się przed rozpoczęciem odbierania odpadów komunalnych od właścicieli


nieruchomości. Jeśli odpady są przekazywane dalej, wtedy trzeba wystawić


już KPO" natomiast 2. "W przypadku transportu odpadów komunalnych z prowadzonych przez siebie stacji przeładunkowej, miejsca zbierania odpadów komunalnych lub miejsca przetwarzania odpadów komunalnych, podmiot odbierający odpadu komunalne od właścicieli nieruchomości sporządza kartę przekazania odpadów komunalnych przed rozpoczęciem transportu tych odpadów do następnego posiadacza odpadów Dz.U.2023.1587.t.j." Która interpretacja jest wiążąca?? Jak poradzić sobie z różnicą wag zatwierdzonych na stacji przeładunkowej a wagą zarejestrowaną na Instalacji???


Zna ktoś odpowiedz?? Będę wdzięczna
















Zdecydowanie KPOK. W ustawie mamy: "2. W przypadku transportu odpadów komunalnych z prowadzonych przez siebie stacji przeładunkowej, miejsca zbierania odpadów komunalnych lub miejsca przetwarzania odpadów komunalnych, podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości sporządza kartę przekazania odpadów komunalnych przed rozpoczęciem transportu tych odpadów do następnego posiadacza odpadów. "

Czyli musimy stosować KPOK od momentu odbioru, do momentu przekazania innemu posiadaczowi odpadów. Jeśli stacja przeładunkowa należy do odbierającego, to do dalszego przekazania nadal trzeba stosować KPOK (już w trybie przekazania).

Ok, czyli mam rozumieć, że wysyłając śmieciarkę po odbiór odpadów od nieruchomości wystawiam KPOK co jest logiczne i niekwestionowane przyjeżdżam na stację przeładunkową ważę te śmieciarki robię zatwierdzenie KPOK z wagą wysypuję śmieciarkę do kontenera natomiast po zapełnieniu całego kontenera na stacji przeładunkowej z daną frakcją chcę go odprowadzić na instalację komunalną wówczas wystawiam KPOK z zakładki "przekazanie odpadu" ??? tak??

F4odpowiedz

Gość

26 kwiecień 2024 o 17:10

napisał:


Gość napisał:



Kolego odbierasz jeszcze taki odpad ?

Gość napisał:



Jestem ukraińską firmą transportową, która zamierza stale przewozić



odpady gumowe 070280 z Polski na Ukrainę. Firma sprzedająca jest



zarejestrowana w BDO. Czy muszę się zarejestrować w BDO, jeśli nie



jestem rezydentem w Polsce? Jeśli to konieczne, to jaki jest podstawy?





Też musisz się zarejestrować jako  transportujący odpady. BDO dotyczy wszystkich podmiotów - polskich i zagranicznych. Jeśli będziesz transportować odpad bez dokumentów i wpisu, to grożą ci kary przewidziane w ustawie. 




A jaki przepis mówi że BDO dotyczy zagranicznych transportujących? 



F4odpowiedz

Gość

29 kwiecień 2024 o 13:17

Macie problem z logowaniem do BDO? (dolnośląskie)

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter