Baner eko soft 2023 bdo

Zwolnienie z ewidencji odpadów.

Założony przez GOŚĆ 17 kwiecień 2013 o 10:41

Gość

23 kwiecień 2019 o 16:04

Gość napisał:

Czy jeśli jesteśmy sklepem internetowym, który sprzedaje produkty od hurtowników i producentów już w ich opakowaniach (w postaci kartoników, opakowan plastikowych, papierowych, foliowych) i wysyłamy je w pudełkach tekturowych + oklejamy taśmą brązową, to jesteśmy zobowiązani wpisać się do rejestru BDO?


Zobowiązany do wpisu do rejestru są m.in. wprowadzający produkty w opakowaniach. Skoro dodajesz jeszcze do zakupionych w kraju produktów swoje opakowania (m.in. karton i taśmę) to jesteś wprowadzającym produkty w opakowaniach. 

F4odpowiedz

Gość

23 kwiecień 2019 o 16:27

Do Gość:
Rozumiem. W takim razie jeszcze pytanie. Czytałam że jeśli ilość jest mała i nie przekracza pewnego pułapu to nie musi być wpisu?
W naszym przypadku jest to ok 500 małych pudełek gab A + 20 sztuk taśmy w miesiącu, czy mimo to zgłaszamy się do BDO?

F4odpowiedz

Gość

24 kwiecień 2019 o 09:19

Gość napisał:

Do Gość:
Rozumiem. W takim razie jeszcze pytanie. Czytałam że jeśli ilość jest mała i nie przekracza pewnego pułapu to nie musi być wpisu?
W naszym przypadku jest to ok 500 małych pudełek gab A + 20 sztuk taśmy w miesiącu, czy mimo to zgłaszamy się do BDO?


Zobowiązany do wpisu jesteś nawet jak wprowadzasz małe ilości.

Podejrzewam, że pułap o którym piszesz dotyczy pomocy de minimis.
F4odpowiedz

Gość

15 grudzień 2019 o 23:55


Mam firmę sprzedająca pieczątki i te pieczątki które sprowadzam od producenta są w małych kartonikach z nazwa producenta ok 20 kg rocznie. Sprzedając je klientowi wyjadę pieczątki w kartonikach czy usze se wpisać a jeżeli tak to z jakim kodem?

F4odpowiedz

Gość

29 grudzień 2022 o 11:53

napisał:

Do Gość:
Rozumiem. W takim razie jeszcze pytanie. Czytałam że jeśli ilość jest mała i nie przekracza pewnego pułapu to nie musi być wpisu?
W naszym przypadku jest to ok 500 małych pudełek gab A + 20 sztuk taśmy w miesiącu, czy mimo to zgłaszamy się do BDO?




F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter