Baner eko soft 2023 bdo

eNeN

Liczba postów: 5

Od: 28.11.2019

14 czerwiec 2021 o 13:19

Witam
Czy transport odpadu zużytego chłodziwa po obróbce (zanieczyszczonego olejem) o kodzie 120109 należy zgłaszać do SENT?
W rozporządzeniu UE dot. nomenklatury scalonej CN można przeczytać, że kod 2710, gdzie wliczane są również oleje odpadowe obejmuje "oleje w postaci emulsji w wodzie lub mieszaniny z wodą, które powstały w wyniku rozlania oleju, mycia zbiorników zasobnikowych lub stosowania cieczy chłodząco-smarujących podczas obróbki skrawaniem". Jest to zupełny nonsens, bo chłodziwo składa się głównie z wody, która - póki co - akcyzie nie podlega.
Kto w tej sytuacji ma wystawić SENT-a? Czy wystawia się na całą objętość czy tylko na prawdopodobną ilość oleju?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

F4odpowiedz

Gość

16 czerwiec 2021 o 09:34

Podpinam się pod pytanie.

F4odpowiedz

Gość

17 czerwiec 2021 o 08:42

napisał:

Podpinam się pod pytanie.



Znacząca na polskim rynku firma zajmująca się odbiorem oprócz złomu także innymi odpadami poprodukcyjnymi, odbierając ode mnie odpad o kodzie 120109, nie wymaga zgłaszania w SENT. Poprzedni lokalny odbiorca odpadów wymagał zgłoszenia. Ufam, że międzynarodowa korporacja działająca na większą skalę w Polsce ma lepszych doradców w zakresie monitoringu niż lokalsi. 
F4odpowiedz

Gość

05 kwiecień 2022 o 14:52

napisał:


napisał:


Podpinam się pod pytanie.





Znacząca na polskim rynku firma zajmująca się odbiorem oprócz złomu także innymi odpadami poprodukcyjnymi, odbierając ode mnie odpad o kodzie 120109, nie wymaga zgłaszania w SENT. Poprzedni lokalny odbiorca odpadów wymagał zgłoszenia. Ufam, że międzynarodowa korporacja działająca na większą skalę w Polsce ma lepszych doradców w zakresie monitoringu niż lokalsi. 



Wielokrotnie spotkałam się z sytuacja, że ten odpad wymagał  zgłoszenia( odbierający wymagał). Niestety problem chyba tkwi w "nad" lub własnej interpretacji przepisów.

Pytanie co urzędnicy podczas kontroli by stwierdzili??wymaga zgłoszenia czy tez nie??hm

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter