Top zakopane wrzesie  2018 banner

Sprawozdanie

Założony przez GOŚĆ 09 kwiecień 2015 o 12:19

Witam. Zleciłem(zlecenie poza harmonogramem) firmie odbierającej odpady komunalne transport  skratek -190801-. Firma wykazała mi w sprawozdaniu kwartalnym te odpady jako odpady komunalne w dziale II. Moin zdaniem nie powinni tego wykazywać ponieważ to nie jest odpad komunalny.

Czy ja jako wytwórca odpadu 190801 powiniwnem prowadzić kartę ewidencji odpadu?

Gość10 sierpień 2017 o 08:12

Gość1 napisał:

Do Gość:
Witam.
Dział III dotyczy odpadów w PSZOK, a Dział II odpadów odbieranych, stąd tez w  DZ. III nie wpisujemy tych danych.

Pozdrawiam

W sprawozdaniu o odebranych odpadach komunalnych nie podaje się odpadów zebranych na PSZOK (w żadnym z działów). Dla odpadów zebranych na PSZOK jest osobne sprawozdanie (roczne).
W pierwszym wierszu działu VI c (rozumiem, że III c to pomyłka bo nie ma takiego działu) podajemy wszystkie odpady poddane recyklingowi /ponownemu użyciu (odebrane w danym półroczu i magazynowane z poprzednich okresów). Nie uwzględniamy tych, które odebraliśmy, ale zostały u nas na magazynie. Jako odebrane (drugi wiersz) w danym półroczu podajemy wszystko co odebraliśmy - nie ważne, czy zostały przetworzone czy nadal są u nas na magazynie.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość10 sierpień 2017 o 10:35

Czy pozostałości z sortowania i mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów zmieszanych , te o kodzie 191212, które uwzględnia się w dziale III sprawozdania o odebranych odpadach , należy uwzględniać w jakichś obliczeniach do tego sprawozdania?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość124 sierpień 2017 o 22:08

Ukazał się projekt nowego rozporządzenia w sprawie wyliczenia poziomu ograniczenia odpadów biodegradowalnych kierowanych do składowania , z tego projektu wynika, że odpady 191212 jeżeli są składowane będą brane do wyliczeń. Ale pewno trzeba poczekać na wejscie w życie rozporządzenia. Pozdrawiam

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość11 październik 2017 o 07:17

Firma zakończyła swoją działalność w zeszłym miesiącu. Zawsze były składane sprawozdania na początku każdego roku np. o odebranych odpadach, zbiorcze do marszałka, PSZOK itd. Jak w takiej sytuacji ze sprawozdawczością?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość10 styczeń 2018 o 06:51

Doczytałam gdzieś, że uchylono rozporządzenie z 2016 r w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach. Czy ominęły mnie jakieś zmiany za 2017 rok?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość13 styczeń 2018 o 09:52

Do Gość:
W przypadku trwałego zaprzestania wykonywania działalności przedsiębiorca sporządza i składa sprawozdanie w terminie 7 dni od dnia zaprzestania wykonywania tej działalności.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość15 styczeń 2018 o 13:43

Gość napisał:

Do Gość:
W przypadku trwałego zaprzestania wykonywania działalności przedsiębiorca sporządza i składa sprawozdanie w terminie 7 dni od dnia zaprzestania wykonywania tej działalności.

Jako firma funkcjonujemy nadal, jedynie złożyliśmy rezygnację z odbioru odpadów z posesji niezamieszkałych  (wyrejestrowaliśmy wpis do działalności regulowanej w zeszłym miesiącu ). Czy możemy złożyć sprawozdanie z odebranych odpadów do 31 stycznia zgodnie z obowiązującym dotychczas terminem, ponieważ czekamy jeszcze na dane do sprawozdań z RIPOKU ?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość22 styczeń 2018 o 07:45

Witam,
Muszę zrobić sprawozdanie podmiotu odbierającego odpady komunalne od włascicieli nieruchomosci za II półrocze 2017 r.
Pojawił mi się na sprawozdaniu kod, który mamy tylko w decyzji na zbieranie i nie był on nikomu przekazywany ani przetwarzany.
Moje pytanie, czy mogę przy tym kodzie w kolumnie "Sposób zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych" wpisać ręcznie "zbieranie" czy musi być jakis proces zagospodarowania?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość22 styczeń 2018 o 11:37

Gość napisał:

Witam,
Muszę zrobić sprawozdanie podmiotu odbierającego odpady komunalne od włascicieli nieruchomosci za II półrocze 2017 r.
Pojawił mi się na sprawozdaniu kod, który mamy tylko w decyzji na zbieranie i nie był on nikomu przekazywany ani przetwarzany.
Moje pytanie, czy mogę przy tym kodzie w kolumnie "Sposób zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych" wpisać ręcznie "zbieranie" czy musi być jakis proces zagospodarowania?

"Zbieranie" wpisuje się, gdy odpad odebrany przekazujemy kolejnemu zbierającemu (który posiada decyzję na zbieranie) i nie mamy informacji od zbierającego, do jakiego procesu przetwarzania został on dalej przekazany.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość22 styczeń 2018 o 11:42

W dziale III sprawozdania o odebranych odpadach należy ująć informację o 191212 z odpadów m.in. selektywnie odebranych. Czy tam też należy uwzględnić 191212 pochodzące z zagospodarowania popiołu ? (taka informację  wykazał nam RIPOK)

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.