Top szkolenie komunalne3

Nowe prawo wodne

Założony przez Gość 23 kwiecień 2018 o 13:52
WItam,

mam dzialke o wielkosci ~ 4000m2 na korej stoi sklep ~2000mkw oraz paking z kostki tez okolo ~2000 . wczesniej nie potrzebowalem pozwolenia wodno prawnego.

Przeczytalem w aktualnosciach ze :
Warto podkreślić, że obowiązkiem uzyskania decyzji wodnoprawnej objęto nowy rodzaj działalności tj. wykonywanie na nieruchomości o powierzchni powyżej 3500 m2 robót lub obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem powodujących zmniejszenie naturalnej retencji terenowej przez wyłączenie więcej niż 70% powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej (tereny zielone) na obszarach nieujętych w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej.

czyli rownież od teraz musze mieć pozwolenie wodno prawne ? Czy mnie to dotyczy ?
Gość23 kwiecień 2018 o 15:27

Prawo nie działa w tym przypadku wstecz- jeżeli już wykonano zabudowę, może ona funkcjonować bez konieczności składania wniosku o wydanie pozwolenia wodnoprawnego. Ale jeżeli spełniasz kryteria ustawowe dotyczące ograniczenia retencji (czyli działka o pow. min 3500 m2, z zabudowaną powierzchnia -min. 70% powierzchni nieruchomości  wyłączono z powierzchni biologicznie czynnej, nieruchomość jest na terenie, gdzie nie ma kanalizacji deszczowej otwartej lub zamkniętej) gmina naliczy, a ty będziesz będziesz zobowiązany do wnoszenia opłaty za usługi wodne-czyli za tzw. zmniejszenie naturalnej retencji. 

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.